Článek o ideálním instalatérovi v Ostravě

Ideální instalater Ostrava neexistuje z původních vyučených horníků. O ideálním instalatérovi - Rychlokurz za 14 dní nikoho nenaučí, co se má naučit za 3 roky s klasickým výučním listem. Ale neházejte flintu do žita, musíte instalatéra hledat dostatečně dopředu, než se Vám stane havárie, a tím předcházet škodě na majetku či i na zdraví. Nejlépe si zařídit preventivní prohlídku bytu či domu instalatérem a to vyučeným s praxí, stačí jednou za 5let.

Proč najít a skamarádit se s instalatérem v Ostravě?

To je naprosto jasný, protože až ho budete potřebovat, žádný nebude k dispozici. Uvědomte si, že v Ostravě nejsou vyučení instalatéři, ale instalatéři horníci a ty se bojí opravovat WC, toalety, odpady, vodovodní baterie, sprchové kouty, topení ventily, rozvody vody topení a zařizovací předměty či ucpaný záchod a dalších mnoho možností, kde se Vám stane havárie.

instalatér topenář

Nebát se a kontaktovat instalatéra

Jen si představte, že Vám praskne voda pod dřezem - například hadička k baterii. Zjistíte většinou vždy dva scénáře: nemáte rohové ventily či rohové ventily nejdou uzavřít - toto se děje v 80% případů. Musíte tedy uzavřít hlavní uzavírací ventil přívodu vody ve stoupačkách a čekat na instalatéra v Ostravě, ale žádný nemá čas. Kde budete brát vodu - týden či 14 dní?

Největší problém nastane, když instalatéři nejsou

Ano, instalatérské práce nelze sehnat. Největší problém nastane v případě nefunkčního hlavního uzávěru vody v bytě či domě ta pak už jenom voda teče a teče, jelikož nejde zastavit alespoň půl dne. Nebo ucpaná ležatá kanalizace ve sklepě u patrového bytového domu, kdy byty nad Vámi splachují a Vám ty fekálie tečou přes mísu WC sprchu a vanu do bytu.

Ve všem Vám pomůže pan instalatér Robert Čermák v Ostravě stačí zavolat a domluvit si schůzku. Objednání je maximálně do pár dnů a odborné poradenství po telefonu nonstop je zdarma. Instalatérství a topenářství havarijní služba Nonstop.

Vyuka profesního oboru instalatér a další informace:

Specializovaný časopis Český instalatér se zabývá sanitární technikou, vytápěním, rozvody plynu a instalacemi plynových spotřebičů, vzduchotechnikou a regulací. Vychází již 31 let a vychází ve formě dvouměsíčníku, každé číslo má téma. Vždy je zde několik článků věnovaných tématu a prezentujících novinky v oboru.

Charakteristika studijního oboru:

Montáž, montáž a zkoušky zařízení, vodovodního a odpadního potrubí. Montáž potrubí a instalace zařízení topného systému včetně testování. Údržba a opravy plynových zařízení, vodovodního a odpadního potrubí a topných systémů. Montážní a instalační příslušenství pro zdravotnická a technická zařízení. Spojujte součásti potrubí pomocí integrálních spojů – plamenem svařované, pájené a lisované. Seznamte se s technickými výkresy, včetně projektového zaměření a podkladů k rozpočtu stavby, použitého instalatérského materiálu, pracovních pomůcek, nářadí, měřidel a mechanizace.

Svářečská škola č. 13/868 byla uvedena do provozu v roce 1993 jako součást Středního odborného učiliště Svitavy. Škola sloužila jak pro instalatéry, zámečníky a mechaniky, tak pro další činnosti. Výuka je rozdělena na učebnu svařování plamenem a učebnu svařování elektro. Oblouk a ochranná atmosféra. Každá učebna má 5 výukových pracovišť. Škola poskytuje základní kurzy, formální zkoušky a další školení pro svářeče. Po úspěšném absolvování programu získají absolventi celostátně platný svářečský průkaz. Tyto dokumenty byly vydány ve spolupráci s českou svářečskou společností CWS ANB. Nově zřízená svářečská škola č. 7/868 je další součástí Středního odborného učiliště Svitavy. Škola slouží mimo jiné především k výuce instalatérů. Škola zajišťuje především základní kurzy, rekvalifikaci svářečů a získávání certifikátů pro proškolené pracovníky. Specializuje se na rozvody svařovaného domovního a průmyslového potrubí.